Откако реши да стане заштитно лице на Пума, Нејмар доби нови копачки дизајнирани по неговиот стил на игра.

„Пума Кинг Платинум“ вечерва ќе бидат во полн сјај, секако доколку напаѓачот на ПСЖ одигра како што знае и посакува против Манчестер Јунајтед во Лигата на шампионите.