Македонскиот репрезентативец, Илија Несторовски не е меѓу резервистите на Удинезе за денешното гостување кај шампионот.

Ова е мало изненадување, откако на натпреварите со Верона и со Аталанта, Несторовски беше барем на клупата за резерви иако не доби шанса.


Кај Интер нема поголеми изненадувања, Кореа и Џеко се во нападот, иако Лаутаро се очекуваше да стартува од првата минута.