Илија Нестроовски со Удинезе го пречекува тимот на Верона во 24 коло во калчо лигата.

Македонскиот репрезентативец не е во почетниот состав според најавите од Италија. Несторовски средбата ќе ја започне од клупата за резерви, на последниот меч против Бреша на гости доби 20 минути можност да игра.

Натпреварот, Удинезе – Верона започнува од 13-23 часот.