Илија Несторовски и Удинезе му гостуваат на тимот на Фиорентина во Фиренца, средбата започнува од 18 часот, македонскиот репрезентативец натпреварот ќе го започне од клупата за резервни играчи.

Удинезе досега во сезоната има само една победа и три порази, очекува бодови од гостувањето во Фиренца, Несторовски ќе чека шанса за настап од клупата за резерви.