Илија Несторовски ја чека шансата  од клупата за резервни играчи кај Удинезе на мечот против Милан на „Фриули“ во Удине.

Несторовски сезонава го засили Удинезе, одигра добро на подготовките и ја  чека шансата за настап во калчото кај новиот клуб.