Денеска во калчото се игра дуелот меѓу Џенова и Удинезе, во составот на двете екипи од Италија има по еден играч од Македонија но само еден ќе биде стартер.

Илија Несторовски е најавен во почетниот состав за средбата со Џенова, напаѓачот на тимот од Удине ќе започне од првата минута.

Капитенот на македонската репрезентација не е во почетниот состав кај домаќинот Џенова, средбата започнува од 15 часот.