Бобан Николов го запиша првиот настап за Лече, на дуелот со Емполи дома одиграа нерешено 2-2, македонскиот репрезентативец беше стартер, од игра излезе во 54 минута при 0-2.

Емполи поведе со 2-0 на гости кај Лече со головите на Хас и Ла Мантиа, Лече израмни преку Манкосу и Родригез, голот за бод домашните гo постигнаа во 90 минута.

Лече е шести на табелата со 30 бода, Емполи е лидер со 8 повеќе.