Премиерлигашот Њукасл и официјално го пушти во продажба гостинскиот дрес за новата сезона. Денешната презентација не мина според планот откако навивачите на социјалните мрежи побараа од управата оваа нова комбинација да се користи и за домашните натпревари… „Тун“ армијата е импресионирана од дизајнот.