Македонскиот репрезентативец, Дарко Чурлинов во петок ќе има операција на носот откако на вчерашниот тренинг топка завршила во неговиот нос.

Ова се последиците по носот на Чурлинов од „средбата“ со топката на тренингот за Штутгарт.

Од Штутгарт потврдија дека Чурлинов во петок ќе биде опериран и му посакаа успешна рехабилитација.