Рестартот во Серија А за напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо значи, промени во стилот, подготовката но и во активностите на социјалните мрежи.

Кристијано Роналдо објави фотографија на Инстаргам со неговиот нов имиџ и ги праша неговите фановите: Ја одобрувате ли ?

Фотографијата за помалку од 2 часа имаше над 5 милиони лајкови.

 

View this post on Instagram

 

Approved ? 🤔

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on