Светски познатиот анимиран серијал „Симсонови“ е причината за најновата тетоважа на Џејдон Санчо од Борусија Дортмунд.

Репрезентативецот на Англија, играчот кој се поврзува со трансфер во повеќе клубови до Премиер лигата но и со ПСЖ и со Барселона не добива сериозна минутажа во Борусија Дортмунд по рестартот во Бундес лигата, но и покрај ова е популарен на социјални медиуми.