Навивачите на Манчестер Јунајтед позитивно ги оценија новиот домашен дрес за следната сезона.

По најразличните шпекулации во однос на дизајнот, се појавија фотографии од изгледот на дресот кој најверојатно  наскоро ќе биде и официјално потврден од Адидас.

Ова се само дел од реакциите на навивачите на Јунајтед.