Моисе Кин наскоро ќе го гледаме во Премиер лигата во дресот на Евертон, натпреварување кое сигурни ќе го зголеми притисокот по 19 годишниот напаѓач кој се прослави во Јувентус.

Кин е во врска со 21 годишната Ниф Брациа, познатиот модел и вљубеник во боречката вештина Муаи Таи, девојката која допрва ќе го привлече вниманието на островските новинари и јавност.

Можеби Кин важи за бестрашен на теренот но прашањето е дали тоа може да го наметне и во својот дом во пристуво на неодоливата но „опасна“ Брациа.