Најновата рекорна аквизиција во составот на Пеп Гвардиола, Џек Грилиш не така одамна на социјалните мрежи во 2012 и во 2014 година посакуваше Јунајтед да ја добие трката за титулата а „Граѓаните“ да загубат.

„Те молам Јунајтед победи а Сити загуби, не можам да гледам како Сити ја освојува лигата….“

„Се надевам дека еден ден ќе му се приклучам на мајдобриот тим во светот, Манчестер Јунајтед, тоа е патот кој секој треба да го следи.“