Македонската машка фудбалска репрезентација на 10 октовмри во Скопје ќе ја пречека Словенија во натпревар од евроквалификациите.

Влезниците се веќе во продажба за овој меч по цени од 50 до 200 денари.

Од ФФМ денеска потврдија дека ќе добијат дополнителна поддршка на трибините за овој меч, специјални гости ќе бидат нашите најдобри одбојкари.