Македонската куќа на одбојката на својот Фејсбук профил им посака среќа на фудбалерите кои вечерва во рамки на квалификациите за ЕП играат против Словенија, селекција која одбојкарите пред неколку седмици ја совладаја на Европското првенство во одбојка.

И посакуваме многу среќа на Фудбалска Репрезентација на Македонија.Се надеваме дека ќе остварат минимум идентичен резултат како нашиот на #EuroVolleyM 💪🇲🇰

Gepostet von Одбојкарска федерација на Македонија am Donnerstag, 10. Oktober 2019