Најдобриот играч на Баерн Минхен, Роберт Левандовски е подготвен за насстап по неколкуте дена засебен тренинг.

Ова е потврдено и со тоа левандовски ќе биде во игра за дуелот со Мајнц закажан за в сабота од 15:30.

Со победа против Мајнц, Баерн Минхен овој викенд ќе ја одбрани титулата во Бундес лигата.