Откако ја доби битката со Ковид-19 вирусот, Никола Илиевски-Џиџи викендов се враќа на клупата на ФК Вардар за гостувањето кај Силекс во Кратово во натпреарот од 26 коло во ПМФЛ.

Ова го потврдија навивачите на црвено-црните, популарните „Комити“ на социјалните мрежи.

Вардар го очекува грчевита битка за опстанок во ПМФЛ, по 25 кола е на 10 место со 27 бода, во дуелот со Силекс ја бара првата победа во пролетниот дел од шампионатот.