Репрезентацијата на Македонија загуби од Австрија со 3-1 на премиерниот меч на ЕУРО 2020 , но и покрај поразот Македонските фудбалери прикажаа одлична игра , и во ниеден момент не беа послаб противник , едноставно можеби Австријците успеаа да ги искористат нашите грешки.

Во продолжение уживајте во фотографиите од премиерниот натпревар во Букурешт: