Викендов се играат средбите од 8 коло во ПМФЛ, дербито се игра во Струмица, Академија Пандев го пречекува Шкупи, двете екипи имаат по 14 бода и се на делба на првото место.

Дербито во Струмица се игра во недела од 18 часот, а ќе го суди Александар Ставрев.