Време е за големото дерби во Италија, дуелот меѓу Интер и Јувентус во Милано е во фокусот на вниманието вечерва во калчо лигата.

„Дерби Д’Италија“ е дуел на двата голи ривала, познати се составите на Интер и Јувентус, започнува од 20-45 часот, Интер без Видал, Јувентус со Кулушевски, Мората…