Вечерва на стадионот на Сасуоло „Мапеи“ се игра натпреварот од Суперкупот на Италија, Наполи и Јувентус во борба за трофејот.

Елиф Елмас е на клупата за резерви, ќе чека шанса за настап во текот на средбата, ова с еофицијалните состави на двата тима.