Андреа Пирло го објави почетниот тим на Јувентус за дуелот со Лацио, како и што беше најавено, Роналдо не е во стартниот тим на „старата дама“.

Кулушевски и Мората ќе го започнат мечот од првата минута, познат е и почетниот тим на Лацио, средбата започнува од 20-45 часот.