Поради неповолни временски услови во Англија и Манчестер, одложен е мечот од 26.коло од Премер лигата меѓу Манчестер Сити и Вест Хем.

Дуелот требаше да се игра со почетоко од 17:30, но „граѓаните“ преку соопштение наведе поради кои причини е одложен мечот.

„Пораи екстремни временски услови мечот е одложен, како не би се доведела во прашање безбедноста на навивачите“-стои во соопштението.