Централниот дефанзивец на Милан, Симон Кјаер стави потпис на нов договор со Милан до јуни 2024 година.

Данецот пристигна во Милано во јануари 2020 и се покажа како висинско засилување.

Досега за Милан одигра 66 натпревари и постигна еден гол.