Осогово ја елиминира Победа во Купот на Македонија со минимален триумф 1-0 на „Никола Мантов“ во Кочани и обезбедија осминафинале.

Како увертура на мечот, досетливите домаќини тераа мајатп со навивачите на Победа, на твитер објавија: