Серија А ги избра најдобрите за сезоната 2019/20, Пауло Дибала е најдобар играч, Имобиле најдобар напаѓач, место меѓу најдобите има и за Дејан Кулушевски кој е најдобар млад играч.

Меѓу најдобрите по категории го нема Кристијано Роналдо и Ромелу Лукаку, Шчесни е најдобар голман, Де Вриј е најдобриот меѓу дефанзивиците, Папу Гомез е најдобар играч од средниот ред.