Во текот на минатиот викенд заврши натпреварувањето во италијанската Серија Б, а крајот на сезоната го одбележа враќањето на Салернитана во највисокоиот ранг после 23 години.

Навивачите на клубот од градот Салерно бурно го прославија пласманот во Серија А, а фотографијата од прослава на една од навивачките стана хит во целиот фудбалски свет.

Италијанските медиуми набрзо објавија дека атрактивната дама за која се распишаа светските меидуми уствари е 40 годишниот порно актерка Присилија Салерно.

„Во добро и во зло, вашата кума секогаш ќе биде тука. Моето срце забрзано куца поради пласманот во Серија. Следната година сме шампиони“- напиша Присилија под фотографијата објавена на Инстаграм.