Неверојатен навивач има Интер, бабичката Џанкарла има 84 години, не пропушта меч на својот клуб, купува сезонски билети веќе 35 години!

Џанкарла го следеше мечот меѓу Интер и Аталанта, не се израдува на победа, но имаше можност да следи спектакуларен меч со четири гола.

На стадионот „Џузепе Меаца“ дојде два часа порано.