Стефани Фрапарт од Франција е главен судија на вечерашниот  Суперкуп  меч во Истанбул меѓу Ливерпул и Челзи, ќе и помагаат сонародничката Мануела Николос и Мишел О’Нил од Ирска.

Ова се трите дами кои влегоа во историјата на фудбалот како први жени кои судат Суперкуп меч во машка конкуренција, УЕФА им посака многу среќа вечерва !