Џенова вечерва го пречекува тимот на Верона од 20-45, победа е единствена опција за тимот на Горан Пандев во борбата за опстанок.

Пандев е најавен во стартниот состав на Џенова, капитенот на македонската репрезентација треба да биде клучен во играта на својот тим.

Џенова е на 17 место со 36 бода, Лече е на 16 позиција со бод помлаку, оваа екипа се среќава со Парма.