Горан Пандев е најавен во почетниот тим на Џенова за средбата со Лече, една од клучните во борбата за опстанок во Серија А.

Лече е на 17 место, Џенова на 18 позиција со само бод разлика меѓу двете екипи, ова е квалификациски натпревар за двата тима.

Средбата на „Луиџи Ферарис“ се игра од 19-30 часот.