Репрезентацијата на Македонија се подготвува за премиерниот настап на ЕУРО 2020.

Македонскиот капитен Горан Пандев ќе биде лидер на нашата репрезентација во новите предизвици, а британски „Сан“ направи состав од ветерани, кој го предводи токму напаѓачот на Џенова.