Горан Пандев е дел од почетниот состав на Џенова за дуелот со Беневенто во 32 коло од Серија А.

За разлика од Пандев, Илија Несторовски и денеска ќе чека шанса од клупата за резерви во пресметката на Удинезе и Каљари.