Денеска нашиот фудбалски репрезентативец и капитен на нашиот национален тим Горан Пандев го прославува својот 36 роденден.

Неговите соиграчи од Џенова пријатно го изненадија на попладневниот тренинг, Пандев едноставно „леташе“  во рамки на прославувањето на 36. роденден.

Пандев потпиша нов договор соЏенова со важност на една година.