Џенова го пречекува тимот на Сасуоло, средба од 8 коло во Серија А, Горан Пандев мечот ќе го започне од првата минута.

Објавени си официјалните состави, Пандев од почетокот ќе го напаѓа Сасуоло во борбата за три бода.