Андриј Шевченко вечерва со Џенова ја пречекува Рома, еден од најинтересните натпревари во Серија А овој викенд.

Украинецот на клупата на Џенова сака победа против фаворитот Рома, средбата започнува од 20-45 часот, а од првата минута на средбата започнува Горан Пандев.

Поранешниот капитен на македонската репрезентација е прв избор на Шевченко за вечерашната средба.