Џенова го пречекува Сасуоло, 12-30 часот, натпревар од 35 коло во Серија А, важен за тимот на нашиот Горан Пандев кој се бори за опстанок.

На последните пет натпревари, Џенова има само една победа, неопходни им се три бода во борбата за прволигашкиот живот.

Дуелот меѓу Џенова и Сасуоло е прв од денешната програма во калчото, Горан Пандев е најавен во почетниот тим на својата екипа која е на 14 позиција со 36 бода.