Џенова го пречекува Интер вечерва во Серија А, средба од 5. коло во калчо лигата.

Горан Пндев ќе игра против ссвојот Интер, натпреварот започнува од 18 часот, македонскиот репрезентативец е најавен во почениот состав на Џенова.