Капитенот на Македонија, Горан Пандев одново е дел од почетните 11 на Џенова откако Тиаго Мота одлучи за денешниот меч против Торино да го повика постави поранешниот соиграч меѓу стартерите.

Џенова на последните четири натпревари во Серија А освои само два бода а против Торино брка прва победа по пауза од четири натпревари.

За Горан Пандев ова ќе биде 3 натпревар за Џенова во оваа сезона во која досега постигна два гола.