Наполи и Џенова на „Сан Паоло“ одиграа натпревар без голови, капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев вечерва беше капитен и на Џенова.

Пандев одигра 80 минути, беше стартер и еден од најдобрите играчи кај Џенова.