Џенова денеска од 18 часот  гостува кај Болоња по нови бодови за опстанок во калчо лигата.

Горан Пандев е најавен во ставот на Џенова, според „GazzettadelloSport“, капитенот на македонската репрезентација ќе игра од првата минута.

Џенова се бори за опстанок во лигата, во монетов е на 18. место и секој бод е важен до крајот на шампионатот. Болоња е безбедна на средината на табелата , во монетов на 7. место.