Џенова објави фотографија со изгледот на Горан Пандев од сликичките на Панини, капитенот на македонската репрезентација и член на клубот од Италија во фокусот со својата еволуција.

Пандев е долго време во калчото, во дресот на Џенова е од 2015 година, еве како изгледаше кога дојде во клубот, а како изгледа денес.