Екипата на Барселона вчера и се врати на тренинзите по пауза од 56.дена пауза, а овој период ја зеде првата „жртва“ Самуел Умтити кој уште на првиот тренинг се повреди. Тој се пожалил на болки во листот од десната нога и се најавува дека подолг период ќе биде надвор од терените.

Ла лига се очекува да продолжи на почетокот на јунит, а со во тренежен процес од понеделник се враќа и вечниот ривал на „каталонците“, Реал Мадрид.