Андреа Пирло на Арон Ремзи му порачал дека треба да си бара нов клуб, тоа ќе го искористат Реал Мадрид, Јунајтед или Арсенал.

Новиот тренер на Јувентус има намера да направи реконструкција на тимот, некои ќе заминат, а се планираат и нови играчи.

Прв кој ќе замине е Арон Ремзи тврди„Евроспорт“, тој веќе бара нов клуб.