Вардар ја победи Беласица со 3-1, головите се дело на Мирчевски, Петровиќ и Петковски , единствениот за гостите од Струмица го реализира Да Силва на прекрасен начин.

Беласица по гостувањето во Скопје има 7 порази од седум средби во новата сезона.

ФОТО: