Женска фудбалска репрезентација до 19 години, запиша победда на квалификацискиот турнир лига Б, триумф против  Фарски Острови со 3:0.

Теодора Николовска, Теа Божиноска и Кристина Мојсоска ги постигнаа трите гола во победата над Фарски Острови.

Следно за нашата репрезентација е дуелот со Белорусија на 23. октомври и потоа Кипар.