Удинезе ја пречекува Фиорентина во 24 коло на Серија, средбата се игра во Удине, македонскиот репрезентативец, Илија Нестроовски натпреварот ќе го започне од првата минута.

Несторовски е стартер кај Удинезе, клубот го објави почетниот тим за средбата со Фиорентина која започнува од 15 часот.