Македонската фудбалска репрезентација го одработи претпоследниот тренинг пред патувањето за Австрија во петок, атмосферата е одлична, тимот работи посветено.

Австрија со бод во сабота ќе го потврди пласманот на ЕП 2020, Македонија сака бодови за престиж и третоо место на табелата.

Средбата во Виена се игра во сабота на легендарниот „Пратер“.