Селекторот на Полска, Јeржи Бржечек го објави списокот на играчи за претстојните два квалфикациски меча на оваа селекција против Македонија и Летонија.

Полска е голем фаворит на овие две средби, Бржечек има квалитетен избор на напаѓачи, Левандовски, Милик и Пјонтек ќе ја напаѓаат Македонија во Варшава на 13 октомври.